Kalendarium

Wtorek, 2022-07-05

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

Logopedia

NA MAJÓWKĘ

Drodzy Uczniowie, na majówkę i nie tylko, przygotowałam dla Was szyfry logopedyczno-ortograficzne i domino logopedyczne. Może zorganizujecie zawody, kto szybciej odszyfruje. Do domina zaproście kogoś z rodziny. Powodzenia! Nie zapominajcie o bezpieczeństwie podczas spacerów.

CZAGRA

Pomóż czarodziejowi ułożyć rozsypane wyrazy. Odgadnij wynik na gwiazdce i do sylaby dobierz sylabę z liczbą oznaczającą ten wynik.

GRY LOGOPEDYCZNE

Drodzy Uczniowie, 
kolejny tydzień przed nami i kolejne wyzwania. W tym tygodniu utrwalamy prawidłową artykulację oraz ćwiczymy umysł.
Przygotowałam dla Was kilka gier logopedycznych.  Zaproście do zabawy domowników lub spróbujcie sami zagrać. Też się da.
Powodzenia !
Czekam...

SZAGRA

Gra utrwalająca głoskę SZ. Przygotuj kostkę. Rozetnij tylko część z napisem. Zagnij i zakryj obrazek. Rzuć kostką. Odkryj obrazek z wylosowaną liczbą oczek i odczytaj podpis lub powtórz za dorosłym.

LOGOPEDA ON-LINE

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Podczas pracy zdalnej pozostaję do Waszej i dzieci dyspozycji w godzinach 8-16 poprzez wiadomości Librus oraz pocztę służbową. Codziennie zgodnie z planem zajęć wysyłam zestawy zadań do wykonywania w domu.  Wszystkie prace proszę wklejać do...

Co w zakładce?

Drodzy Uczniowie,

w tej zakładce zajdziecie materiały do samodzielnego wykonywania w domu.  Przypomnijcie sobie nasze ćwiczenia w gabinecie i spróbujcie samodzielnie  wykonywać je w domu. 

Drodzy Uczniowie,

w tej zakładce zajdziecie materiały do samodzielnego wykonywania w domu. ...

SZYFR WIELKANOCNY

Poniżej znajdują się wielkanocny szyfr. Mam nadzieję, że uda się Wam go szybko rozwiązać. Kolejny w przygotowaniu……. :-)

KRZYŻÓWKA WIELKANOCNA

Poniżej znajduje się świąteczna krzyżówka. Mam nadzieję, że uda się Wam się odgadnąć wszystkie hasła. Kolejna w przygotowaniu……. :-)

JĘZYK HOP gra logopedyczna I

Drodzy Rodzice,

przygotowałam dla dzieci grę logopedyczną. Możecie ją wydrukować lub wykonać  ją z dziećmi na kartce. Potrzebna będzie kostka do gry, pionki i duuuużo uśmiechu. Może zechcecie skorzystać z pomysłu i zagracie z dziećmi. Wesołej zabawy. 

JĘZYKOWO CZ.1

W poniższej prezentacji przedstawiam propozycje ćwiczeń usprawniających apart artykulacyjny. Na końcu prezentacji znajdują się przykładowe pomoce do wykonania w domu oraz gra logopedyczna. Zapraszam.

Wielkanocne uspokajanki

Posłuchaj i zobacz las wiosną, nie musisz wychodzić z domu, las przyjdzie do ciebie.

https://youtu.be/W5ACbMU15R4

https://youtu.be/awlwB3-r9eU

https://youtu.be/FFPsk9GbfDU

Może w wolnej chwili poćwiczycie wyobraźnię, rękę i koncentrację. Zapraszam do odsyłania swoich małych...