Kalendarium

Wtorek, 2022-07-05

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

Integracja sensoryczna

PODZIĘKOWANIA - Zaproszenie do GALERII

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowe!
Chciałam podziękować Państwu i Waszym dzieciom za codzienną pracę,  za zaangażowanie oraz wysiłek... za zrozumienie tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji oraz ciepło i empatię. Jest mi szalenie miło, kiedy możemy się spotkać nawet w takiej...

Zabawy z taśma ciąg dalszy

Ćwiczenia skoczne poprawiające koordynację, napięcie mięśni posturalnych oraz ogólna sprawnośc organizmu.

LATAJĄCE PŁATKI

Zabaw z tasmą ciąg dalszy:) Tutaj taśma jako pomoc przy ćwiczeniach oddechowych, które sa szalenie wazne również z punktu widzenia funkcjonowania całego organizmu.

SPRYTNE NAKRĘTKI

Wystarczą korki, nakr etki i wymyślone przez Państwa wzory, kazdy może dobrac wzory pod kątem własnego dziecka i sukcesywnie podnosić poprzeczkę Stymulujemy koordynacje wzrokowo- ruchową, poprawiamy napięcie ręki oraz rozwijamy koncentrację i uwagę.

Zapraszam na zajęcia i konsultacje ON-LINE

Szanowni Rodzice,

będzieci Państwo otrzymywali ode mnie zadania i ćwiczenia do wykonywania w domu w przeddzień terapii (zgodnej z planem obowiązującym w roku), wraz z LINKIEM dzieki któremu będzie można połączyć się ze mna on- line w dniu nastepnym. Czyli rodzic znając już...

Pomysły z taśmą

Wystarczy przykleić do podłogi długi pasek tasmy i mamy zabawę na popołudnie:) Poprawiamy napięcie mięśni posturalnych oraz koordynację. Ćwiczeń z tasmą nastąpi ciąg dalszy:)

Misja specjalna :-)

Rozciągnij w domu przyczepiając do szafek kolorową wełnę, krzyżuj i przeplataj, a póżniej pozwól dziecku zdobyć nagrodę jesli przejdzie i nie dotknie:)
Ćwiczymy ręce, nogi, koordynację wzrokowo- ruchową i sprawność.

INTEGRACJA SENSORYCZNA ON-LINE

Szanowni Rodzice! Pamiętajcie, że podczas pracy zdalnej jestem nadal do Państwa dyspozycji i zachęcam do kontaktu ze mną poprzez dziennik Librus, czy też pocztę służbową. Jestem dostępna w godz. 8.00-16.00. Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące pracy z dziekiem, czy...

Co w zakładce?

W zakładce będę przedstawiać różne zabawy wspomagające rozwój dzieci i stymulujące główne układy sensoryczne , co znacząco przekłada się na funkcjonowanie naszych dzieci. Podczas takich zabaw mamy okazję wzmocnić napięcie mięśni centralnych, poprawić koordynację wzrokowo...

Ćwiczenia z zakresu przetwarzania

Zapraszam do zapoznania się z propozycjami ćwiczeń z zakresu przetwarzania bodźców płynących z układu przedsionkowo-proprioceptywnego oraz wzmacniającymi mięśnie.

WIELKA BAŃKA

Bańki na pewno wzbudzą uśmiech i zachwyt :-) Potrzebujemy zaledwie kilka produktów wspaniała zabawa gwarantowana! Przepis zamieszczam w linku poniżej, a w filmiku efekty! https://www.arbuziaki.pl/banki-mydlane-przepisy/

HULA HOP - WSKOCZ DO GNIAZDA

Wystarczy tylko troche poskakać:-) MOżemy zwiekszyć trudność podnosząc koło wyżej - zabawa ta stymuluje koordynację, sprawność , a także poprawia napięcie mięśni centralnych.

TURLANIE

Możemy wykorzystać do tej zabawy co nam przyjdzie do głowy, a jeśli w domu jest kilkoro dzieci zamiast poduszek mogą się położyć, aby się po sobie na wzajem turlać.  Silne doznania gwarantowane, które dodatkowo poprawią czucie ciała.

ZROBIĘ PORZĄDKI

Możemy wykorzystać piłki, klocki i segrgować do woli :-) Staramy się, aby podczas jednego uniesienia, przełożyć jak najwięcej elementów.

FROTERKA PODŁOGI

Wzmacniamy ręce i mięśnie grzbietu, a dodatkowo pomagamy mamie :-)