Wtorek, 2020-06-02

Przedmiot

Edukacja przedszkolna

01.05.-09.05. NIBY TACY SAMI, A JEDNAK INNI

Po Dniu Matki i zajęciach na temat rodziny, przyszła kolej na Dzień Dziecka. Przypomnimy sobie nasze prawa, porozmawiamy o obowiązkach, a przy okazji poznamy swoje emocje. Słowo na ten tydzień to „tolerancja”.

25.05.-29.05. ŚWIĘTO RODZICÓW

Ten tydzień jest wyjątkowy. Poświęcony najważniejszym osobom w naszym życiu. O kim mowa? To mama i tata. Rodzina jest wsparciem i największym darem.

18.05-22.05. ŁĄKA W MAJU

Miesiąc maj kojarzy się z pięknymi łąkami pełnymi kwiatów po których dostojnym krokiem spacerują bociany. W tym tygodniu poznamy nazwy tych kwiatów i innych roślin oraz różne zwierzęta, które można na łące spotkać.

11.05.-15.05. MOJA OJCZYZNA

Ten tydzień poświęcimy naszej ojczyźnie, poznamy legendę o powstaniu Warszawy, dowiemy się jakie znaczenie ma stolica. Dowiemy się, co to znaczy być Europejczykiem i gdzie leżą Włochy.

04.05.-08.05. MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION..

W tym tygodniu odwiedzimy dwa interesujące regiony naszego kraju: Kaszuby oraz Warmię i Mazury. Dowiemy się, jak wygląda i jaka jest rola herbu miasta. Zapoznamy się z wyrobami rękodzielniczymi. Utrwalimy umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 10.

27.04-01.05. DBAMY O PRZYRODĘ

Ten tydzień poświęcimy zgłębianiu naszej wiedzy o ochronie przyrody i roli środowiska w życiu człowieka. Dowiemy się jakie święto obchodzimy 1 maja. Poznamy literę H,h oraz popracujemy nad umiejętnościami matematycznymi.

GALERIA PRAC pt. "Podstawka pod jajko"

Jakie pomysłowe i twórcze te nasze Przedszkolaki! Wspaniałe podstawki można podziawiać w prezentacji :-)

GALERIA PRAC pt. "Bazie"

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych nasztch przedszkolaków z gr. 0.

14.04.-17.04. WIOSENNE POWROTY

W tym tygodniu powitamy ptaki wracające do nas po zimie, przypomnimy sobie ich nazwy i poznamy różne rodzaje ptasich gniazd. Poznamy literkę J,j oraz poćwiczymy dodawanie i odejmowanie do 10.

30.03.-03.04. WIOSENNE PRZEBUDZENIA

W tym tygodniu zwrócimy uwagę na oznaki wiosny i na to jak w związku z jej nadejściem zmienia się pogoda. Obejrzymy pierwsze wiosenne kwiaty. Poznamy literkę Ł oraz poćwiczymy dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

06.04.-10.04. WIELKANOC

Ten tydzień będzie szczególny. Zbliża się Wielkanoc. Czym jest? jakie tradycje się z nią wiążą? Wykonamy też piękne ozdoby na świąteczny stół. Będziemy nadal doskonalić licznie i poznamy nową literke - F.

GALERIA PRAC pt. "Wiatr"

Zapraszamy do podziwiania prac dzieci z oddziału przedszkolnego gr. 0a pt. "WIATR". Serdecznie dziękujemy wszytskim za przesłanie prac :-)