Niedziela, 2020-10-25

Przedmiot

Edukacja przedszkolna

29.06.-30.06. BEZPIECZNE WAKACJE

Wprawdzie uroczyste zakończenie roku za nami ale to jeszcze nie koniec naszych spotkań. Zostały nam dwa dni wytężonych przygotowań do bezpiecznych wakacji. Dowiemy się między innymi, jak możemy pomóc innym.

22.06.-26.06. BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje tuż, tuż. Chcemy by były bezpieczne nie tylko dla nas, ale  również dla planety. Dlatego w tym tygodniu utrwalimy zasady bezpieczeństwa oraz poznamy ekologiczne rozwiązania dobre dla Ziemi. Poćwiczymy też wierszyki i piosenki na pożegnanie.

15.06.-19.06. POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a wraz z nimi uroczyste zakończenie zajęć w zerówce. Przypomnimy sobie nasze najlepsze chwile, wspólne uroczystości i zabawy. Poćwiczymy też wierszyki i piosenkę na pożegnanie.

08.06.-12.06. WAKACYJNE PODRÓŻE

Zbliżają się wakacje, czas podróży i wypoczynku. Dowiemy się, jak kiedyś podróżowano, poznamy rodzaje wakacyjnego transportu i zasady bezpiecznych podróży. Poznamy polskie wybrzeże oraz środowisko przyrodnicze gór.

01.05.-09.05. NIBY TACY SAMI, A JEDNAK INNI

Po Dniu Matki i zajęciach na temat rodziny, przyszła kolej na Dzień Dziecka. Przypomnimy sobie nasze prawa, porozmawiamy o obowiązkach, a przy okazji poznamy swoje emocje. Słowo na ten tydzień to „tolerancja”.

25.05.-29.05. ŚWIĘTO RODZICÓW

Ten tydzień jest wyjątkowy. Poświęcony najważniejszym osobom w naszym życiu. O kim mowa? To mama i tata. Rodzina jest wsparciem i największym darem.

18.05-22.05. ŁĄKA W MAJU

Miesiąc maj kojarzy się z pięknymi łąkami pełnymi kwiatów po których dostojnym krokiem spacerują bociany. W tym tygodniu poznamy nazwy tych kwiatów i innych roślin oraz różne zwierzęta, które można na łące spotkać.

11.05.-15.05. MOJA OJCZYZNA

Ten tydzień poświęcimy naszej ojczyźnie, poznamy legendę o powstaniu Warszawy, dowiemy się jakie znaczenie ma stolica. Dowiemy się, co to znaczy być Europejczykiem i gdzie leżą Włochy.

04.05.-08.05. MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION..

W tym tygodniu odwiedzimy dwa interesujące regiony naszego kraju: Kaszuby oraz Warmię i Mazury. Dowiemy się, jak wygląda i jaka jest rola herbu miasta. Zapoznamy się z wyrobami rękodzielniczymi. Utrwalimy umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 10.

27.04-01.05. DBAMY O PRZYRODĘ

Ten tydzień poświęcimy zgłębianiu naszej wiedzy o ochronie przyrody i roli środowiska w życiu człowieka. Dowiemy się jakie święto obchodzimy 1 maja. Poznamy literę H,h oraz popracujemy nad umiejętnościami matematycznymi.

GALERIA PRAC pt. "Podstawka pod jajko"

Jakie pomysłowe i twórcze te nasze Przedszkolaki! Wspaniałe podstawki można podziawiać w prezentacji :-)

GALERIA PRAC pt. "Bazie"

Zapraszamy do obejrzenia prac plastycznych nasztch przedszkolaków z gr. 0.

14.04.-17.04. WIOSENNE POWROTY

W tym tygodniu powitamy ptaki wracające do nas po zimie, przypomnimy sobie ich nazwy i poznamy różne rodzaje ptasich gniazd. Poznamy literkę J,j oraz poćwiczymy dodawanie i odejmowanie do 10.

30.03.-03.04. WIOSENNE PRZEBUDZENIA

W tym tygodniu zwrócimy uwagę na oznaki wiosny i na to jak w związku z jej nadejściem zmienia się pogoda. Obejrzymy pierwsze wiosenne kwiaty. Poznamy literkę Ł oraz poćwiczymy dodawanie i odejmowanie w zakresie 10.

06.04.-10.04. WIELKANOC

Ten tydzień będzie szczególny. Zbliża się Wielkanoc. Czym jest? jakie tradycje się z nią wiążą? Wykonamy też piękne ozdoby na świąteczny stół. Będziemy nadal doskonalić licznie i poznamy nową literke - F.

GALERIA PRAC pt. "Wiatr"

Zapraszamy do podziwiania prac dzieci z oddziału przedszkolnego gr. 0a pt. "WIATR". Serdecznie dziękujemy wszytskim za przesłanie prac :-)