Kalendarium

Wtorek, 2022-07-05

Imieniny: Antoniego, Bartłomieja

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

Wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Bajki terapeutyczne potrzebne są wszystkim dzieciom. Bajkoterapia jako metoda pracy z dziećmi"

Serdecznie zapraszamy na wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Bajki terapeutyczne potrzebne są wszystkim dzieciom. Bajkoterapia jako metoda pracy z dziećmi" -  14 marca b.r. o godz. 18:00.

Wykład poprowadzi dr Agnieszka Chamera-Nowak - doktor bibliologii,...

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

28.02.2022

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało informację dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy. W materiale...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie 1b

Dnia 21 lutego 2022r. z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasie 1b zapoznawaliśmy się z twórczością Jana Brzechwy. Dzieci recytowały wiersz „Tańcowała igła z nitką”. Słuchaliśmy także wiersza „Entliczek pentliczek”. Gościliśmy też ucznia klasy IV B,...

Ostatki w klasie 1B

Ostatki to ostatni tydzień karnawału. Już kończy się okres zimowych balów, maskarad i zabaw. Nasza klasa kończyła karnawał zabawą, piosenkami, tańcem i słodkościami. W Tłusty Czwartek odwiedził nas aktor i tancerz Teatru Rampa, pan Michał Wierzbowski, z którym spędziliśmy...

Drodzy rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły

Ogłaszam możliwość celowych wpłat na konto Rady Rodziców naszej szkoły. Zebrane środki zostaną przeznaczone tylko na pomoc uchodźcom z Ukrainy np. obiady, przybory, książki, podstawowe artykuły do życia. O dokładnych potrzebach będziemy informować z czasem.
Rada Rodziców...

Targówek solidarny z Ukrainą!

Szanowni Państwo,

 

W obliczu wojny, nieszczęścia i bardzo trudnej sytuacji naszych wschodnich sąsiadów, nie możemy pozostać obojętni. Pomóżmy jak możemy.

 

Sytuacja jest dynamiczna.  W pierwszej kolejności potrzebna jest pomoc głównie kobietom z dziećmi zaraz po...

Zbiórka dla uchodźców z Ukrainy

Szanowni Państwo !
W związku z wojną w Ukrainie zwracamy się z prośbą o zbiórkę przyborów szkolnych dla uczniów, których przyjmiemy do naszej szkoły z
tego kraju.

Stworzymy z zebranych rzeczy paczki, które dostaną na start.

Prosimy o przekazanie tylko nowych rzeczy i tylko przyborów...

Wykład online Wszechnicy Edukacyjnej Targówek w ramach cyklu „Ludzie miasta"

Serdecznie zapraszamy  na wykład online  Wszechnicy Edukacyjnej  Targówek w ramach cyklu „Ludzie miasta" o osobach zasłużonych dla Warszawy.

Wykład pt. "Stefan Starzyński - gospodarz stolicy w latach 1934 - 1939" wygłosi dr Beata Michalec, radna m.st. Warszawy, zastępca...

Kubizm w klasie 1b

W czasie lekcji plastyki uczniowie klasy 1b zapoznali się z kubizmem w malarstwie. W wyniku zajęć powstały prace inspirowane dziełami Picassa. Zapraszamy do obejrzenia prac.

https://read.bookcreator.com/TQzaEqhLG4ggm03uBW8uHysqyQAYOr0xoWfpq2pEfyc/86nRtQW8SNq7pykhKvsS8w

Gimnastyka dla mieszkańców

 W ramach projektu Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok rozpoczynają się zajęcia dla mieszkańców dzielnicy. Zajęcia prowadzone będą w pięciu lokalizacjach na terenie Targówka.

link do informacji i zapisów: https://targowek.um.warszawa.pl/-/zajecia-sportowe-dla-mieszkancow

Konkurs „Eko-zwierzątko” w klasie 1b

W ramach realizacji projektów ekologicznych uczniowie klasy 1 b przystąpili do wewnątrzklasowego konkursu pt. „Coś z niczego” . Zadaniem konkursowym było wykonanie eko-zwierzątka z materiałów pochodzących z recyklingu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac konkursowych.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 21 lutego

Podczas realizacji projektu eTwinning „8 Doors & 8 Keys” naszym pierwszym zadaniem (Pierwsze drzwi, które otworzyliśmy) było rozwijanie kompetencji posługiwania się językiem ojczystym.

Julia, Kalina, Paulina i Zosia, uczennice z klasy 2 postanowiły odpowiednio przygotować się do...

Konkurs GreenScreen Film Fest w Australii

W roku szkolnym 2021/2022 podczas zajęć „Pochłaniacz wiedzy” realizujemy projekt eTwinning: „8 Doors & 8 Keys”, który skupia swoje zadania na rozwijaniu 8 kompetencji. Jedną z kompetencji są kompetencje cyfrowe, tak więc postanowiliśmy spróbować swoich sił, tworząc film pt.:...

Każdy uczeń wie, co to jest ZSEE

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 zorganizowaliśmy zbiórkę zepsutego i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Udało się nam zebrać 571 kg elektro - złomu. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia. Wystarczy kliknąć w link poniżej.

Coś z niczego, czyli drugie życie skarpetki

Uczniowie klasy 1b zainspirowani książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” postanowili wykonać zabawki ze skarpetek. Powstały piękne skrzaty, a nawet kukiełki i pacynki. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć. Wystarczy kliknąć w link poniżej.

Eksperyment w klasie 1b

Od października klasa 1b realizuje Projekt e-Twinning: Reduce, Reuse , Recycle. W ramach realizacji projektu przeprowadziliśmy eksperyment. Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych działań.

https://read.bookcreator.com/TQzaEqhLG4ggm03uBW8uHysqyQAYOr0xoWfpq2pEfyc/-5yfvf2GTg2hXvLsc6A3kA

Międzynarodowy Dzień Kota w klasie 1b

Dnia 17 lutego 2022r. uczniowie klasy 1b obchodzili Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji powstała galeria kocich portretów wykonana techniką kolaż. Zapraszamy do obejrzenia.

https://read.bookcreator.com/TQzaEqhLG4ggm03uBW8uHysqyQAYOr0xoWfpq2pEfyc/gnglSRoQRVSKi24BHWeIpQ

TYDZIEŃ KARNAWAŁU W KLASACH 1-3 I GRUPIE 0

W dniach 24-28.02. w klasach 1-3 i w oddziale przedszkolnym obchodzony był TYDZIEN KARNAWAŁU. 

W szkolnych ławkach zasiadły księżniczki, Spidermeni, kotki, żołnierze i wiele innych barwnych postaci. Wychowawcy przygotowali dla swoich podopiecznych liczne atrakcje: filmy edukacyjne pt....

WARSZTATY PRZYRODNICZE FUNDACJI HABITAT - zmiana godzin

Szanowni Rodzice, 
Drodzy Uczniowie i Uczennice, 
w związku z dużym zainteresowaniem zajęciami przyrodniczo-ekologicznymi metodą eksperymentu prowadzonymi przez trenerów z Fundacji Habitat for Humanity Poland w ramach Projektu "Pochłaniacz Wiedzy. Nauka rozwija myślenie", zapraszamy na...

WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY 2022

W dniu 16.02. (środa) o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie online w ramach DNIA OTWARTEGO.

Link do spotkania MSTeams: https://liblink.pl/NkgcxTi2LB

Serdecznie zapraszamy rodziców kandydatów do oddziału przedszkolnego (grupy 0) oraz do klas 1 na spotkanie online.

Zaprezentujemy ofertę...

Szkoła dobrostanu psychicznego - warszawski program wsparcia uczniów, nauczycieli i rodziców

Warszawa kontynuuje i rozszerza działania, których głównym celem jest pomoc dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i nauczycielom w pokonaniu trudności i problemów związanych ze skutkami pandemii COVID-19. Informacje o programie w załączniku.

Wykład on-line Wszechnicy Edukacyjnej Targówek nt. „Posłuszny uczeń - czy tego chcemy? O blaskach i cieniach posłuszeństwa w szkole" - 21 lutego b.r. o godz. 18:00.

Wykład poprowadzi prof. Uniwersytetu SWPS dr hab. Tomasz Grzyb – psycholog, który zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się także metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Pracę naukową łączy z praktyką marketingową. Prowadzi...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest w lutym z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z...

Oferta Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Biblioteki Publicznej podczas ferii zimowych

W ramach Warszawskiej Akcji „Zima w mieście"  zapraszamy dzieci i młodzież szkolną spędzającą ferie zimowe (31.01-12.02.2022 r.) w Warszawie do skorzystania z propozycji Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy:

Obiady w lutym

Informacje w załącznikach

Dzień Babci i Dziadka w Oddziale Przedszkolnym

Nasze przedszkolaki przygotowały przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zapraszamy do oglądania:  https://liblink.pl/gyaBEnb6RH

Wyniki konkursu "Moja ulubiona postać z bajki"

Uczniowie klas 0-3 brali udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. "Moja ulubiona postać z bajki".

Zadaniem uczestników było przedstawienie swojej ulubionej bajkowej postaci w formie plastycznej wg własnej inwencji i pomysłu.

Zapraszamy do galerii Wakelet nagrodzonych prac: 

Zapisy do Warszawskiej Szkoły Zimowej 2022 - bezpłatne zajęcia dla uczniów zdających egzamin ósmoklasisty.

Zimowa szkoła zaprasza na bezpłatne zajęcia  dla uczniów i uczennic, którzy będą w 2022 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty i maturalne. Zajęcia Warszawskiej Szkoły Zimowej pomogą uporządkować wiedzę w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu...

Projekt eTwinning 8 Doors 8 Keys

W dniu 13.01.2022 odbyło się spotkanie online w ramach projektu eTwinning 8 Doors 8 Keys. Uczennice z klasy 2a: Julia Lasoń, Kalina Drożdżak, Paulina Kozarzewska, Zofia Starczak oraz z klasy 3b Alicja Stelmaszuk oraz Magdalena Furmanik przedstawiły prezentację w języku angielskim na...