Kalendarium

Czwartek, 2020-07-02

Imieniny: Kariny, Serafiny

Atrakcje listopadowo - grudniowe w klasie 2a

Zwierzęta z całego świata.

 Zajęcia o zwierzętach poprowadziła Pani, która przyjechała do nas 15 listopada.

 Na początku mogliśmy obejrzeć jeża białego z Afryki, żółwia z Ameryki południowej, patyczaki z Australii, Agamę z Europy, i td. Następnie zachęcała, żebyśmy wskazywali te miejsca na mapie. Mogliśmy oglądać zwierzęta z bliska i je pogłaskać.

 Były to bardzo ciekawe zajęcia o życiu zwierząt. Najbardziej spodobała się mi świnka morska, ponieważ miała bardzo ładne futerko i była bardzo grzeczna.

Julia

Klasa 2a

 

Mikołajki  w Teatrze Wielkim

 Do Teatru Wielkiego wybrała się nasza klasa we wtorek 4 grudnia. Jechaliśmy autobusem 160, podróż była krótka i przyjemna.

 Pan przewodnik pokazał nam zapadnię  i oprowadził nas po teatrze. Zaprowadził nas do pokoju, w którym były kostiumy. Na każdym z nich jest plakietka z napisem do jakiego jest przedstawienia.

 Na koniec poszliśmy na widownię,  gdzie Pan zadawał różne pytania. Uważam, że ta wycieczka była  udana i ciekawa i mam nadzieję,  że wybiorę się tam jeszcze raz.

Michał

 klasa 2a

 

 

 

 

Pozytywna dyscyplina .

 Panie z Fundacji „Ta  Szansa” 6 grudnia poprowadziły w naszej klasie zajęcia z „Pozytywnej dyscypliny”.

 Najpierw były zabawy integracyjne w kółku. Później dzieci tworzyły w grupach plakaty o podstawowych emocjach:szczęście, złość, wstręt, smutek, zdziwienie, strach, pogarda.  Następnie odbyła się rozmowa na temat przeżyć, jakie może mieć  nowa osoba w klasie.

Uczniowie wczuwały się w emocje innej osoby i świetnie się bawiły. Zajęć mamy ciąg dalszy…

 

Robotyka na lekcji.

 Zajęcia z robotyki poprowadził 6 grudnia tata Basi, uczennicy naszej klasy.

 Na początku dzieci poznały działanie magnesu i silnika, które są wykorzystywane w  pracy najprostszych robotów – karaluchów. Później wpuszczały do wody cyberrybki. Następnie robot - auto, który reagował na klaśnięcie. I na koniec sterowali robotem przez tablet.

 Dzieci wszystkim mogły się pobawić, a zajęciami były zachwycone. Na zakończenie zajęć każdy dostał mały robocik – krokomierz.