Środa, 2018-07-18

Imieniny: Kamila, Karoliny

Festiwal Piosenki Angielskiej ‘You Can Sing’

23 marca w naszej szkole odbył się kolejny Festiwal Piosenki Angielskiej ‘You Can Sing’ zorganizowany przez panią Karolinę Śliwińską-Izotow. W trakcie konkursu usłyszeliśmy jedenastu wykonawców z klas 5-7 w dziewięciu utworach w  języku angielskim.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: pani Wicedyrektor Maria Lech, pani Grażyna Jakubowska, pani Beata Kopacz oraz pani Aleksandra Stańczak.

W tym roku ex aequo pierwsze miejsce zajął zespół w składzie Michał Stepaniuk (klasa 7a), Tomasz Nakonieczny (klasa 7a) oraz  Jakub Paździor (klasa 7d) za przebój zespołu Ottawan zatytułowany ‘Hands up’ oraz Laura Kamieniecka z klasy 5d za utwór Grace VanderWaal zatytułowany ‘I don’t know my name’. Drugie miejsce wyśpiewał Janek Łukaszewicz z klasy 6c za słynny przebój zespołu Europe zatytułowany ‘The Final Countdown’. Trzecie zaszczytne miejsce zajęła Aleksandra Rodek z klasy 7d za piosenkę ‘Titanium’ pochodzącą z repertuaru Davida Guetty.

Nagrodę publiczności otrzymali Michał Stepaniuk, Tomasz Nakonieczny oraz Jakub Paździor za piosenkę ‘Hands up’ zespołu Ottawan. Zwycięzcy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez szkołę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, zwycięzcom jeszcze raz gorąco gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki Angielskiej ‘YOU CAN SING’. Do zobaczenia za rok ????