Sobota, 2018-05-26

Imieniny: Eweliny, Jana

Uczymy dzieci programować

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu "Uczymy dzieci programować". Uczniowie pracują z robotami Ozobot, które niedawno zakupiła nasza szkoła. Nauczyciele klas 1 - 3 włączają treści programistyczne w zajęcia dydaktyczne z zakresu różnych edukacji rysując "trasy" dla robota. Klasy 4 - 6 próbują swoich sił w rozwiązywaniu zadań z wykorzystaniem środowiska ozoblockly.pl. Klasy 4a i 5a zmagały się z zadaniem ,,Śledź linię, uwzględnij warunki”. Uczniowie zaplanowali trasę, ułożyli skrypt a następnie wgrali program na ozobota i testowali jego działanie.

Po co uczymy się programowania? Programowanie kształtuje umiejętność logicznego i algorytmicznego myślenia, pracy zespołowej, kreatywności.