Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

XV edycja Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego „MISTRZ ORTOGRAFII”

06.03.2018r. w Szkole Podstawowej nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie odbyła się XV edycja Dzielnicowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz ortografii”. Honorowy patronat nad konkursem objęli:

Mazowiecki Kurator Oświaty

Marszałek Województwa Mazowieckiego

Burmistrz Dzielnicy Targówek

Sponsorem nagród została firma Granna sp. z o.o.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z klas drugich i trzecich szkół podstawowych dzielnicy Warszawa Targówek. Przeprowadzono go w kategoriach: dyktando oraz test (dla dzieci z grupy ryzyka dysleksji).

W konkursie ostatecznie wzięło udział 88 uczniów (szkoły zgłosiły 99 uczniów – 11 uczniów nieobecnych z powodu choroby), w tym 43 z klas drugich i 45 z klas trzecich. Dyktando pisało 61 uczniów, natomiast test – 27 uczniów.

Dyrektor SP 114 oraz komisja konkursowa w składzie:

• przewodnicząca – p. Grażyna Hulak
  • organizatorzy – p. Danuta Badowska, p. Mariola Klatowicz, p. Jadwiga Maciaszek, p. Iwona Gac, p. Agnieszka Sieradzka - Słyk oraz p. Bożena Kalata - Grula

zaprasza laureatów i wyróżnionych na uroczystą galę konkursową, która odbędzie się 19 IV 2018r. (czwartek) o godzinie 12.30 w siedzibie szkoły przy ul. Remiszewskiej 40. Nazwiska nagrodzonych i wyróżnionych uczniów zamieścimy wkrótce na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy!