Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

Nauka i zabawa

W naszej świetlicy do zabawy klockami nikogo nie trzeba namawiać. Każdy może zostać młodym konstruktorem, który buduje, a wszystko, co wyjdzie spod jego rąk jest jego pomysłem i wytworem jego wyobraźni. Klocki stymulują rozwój intelektualny dzieci w każdym wieku, wspierają rozwój funkcji poznawczych dziecka, rozwijają kreatywność. Dzięki zabawie klockami dzieci uczą się rozróżniać kształty i kolory.

Konstruowanie  budowli kształtuje wyobraźnię przestrzenną, a dokładne łączenie poszczególnych cegiełek to świetne ćwiczenie małej motoryki. Układanie klocków uczy logicznego myślenia, precyzji oraz cierpliwości. Jest to nauka poprzez zabawę. Dzięki wsparciu Rodziców możemy systematycznie doposażyć świetlicę w nowe rodzaje klocków. Nasi wychowankowie bardzo lubią bawić się klockami Lego, klockami magnetycznymi, klockami ,,Wafle”. i ,,Korbo”. Potwierdzeniem powyższych informacji będą wypowiedzi dzieci:

Natalia Strumidło kl.3d:,,Podczas zabawy klockami można uczyć się liczenia, mnożenia, dzielenia. Rozwija się też moja wyobraźnia".

Dawid Soliwoda kl.2c:,,Z klocków można układać fajne rzeczy".

Liliana Więcek kl.3d: ,,Z klocków można zbudować dom, a potem nim się bawić".

Amelia Nowakowska: ,,Lubię bawić się klockami, ponieważ mogę wymyślać różne rzeczy, Jestem wtedy kreatywna".