Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

Dzień pełny wydarzeń i wrażeń mieli uczniowie z klasy 1a

7 lutego rozpoczęliśmy lekcją „Futerkowi przyjaciele”. Dzieci mogły poobserwować, pogłaskać i dużo ciekawostek usłyszeć na temat szynszyli, myszki, koszatniczki (endemiczny gatunek gryzonia, zamieszkujący w Chile ), jeż biały, królik i bardzo towarzyski pies „Kala”.

Na drugiej lekcji mieliśmy „Ozoboty” – małe roboty  o średnicy około 3 cm, które w tym roku zakupiła nasza szkoła. Dzieci rysowały ścieżki specjalnymi markerami, po których jeździli roboty i świeciły się sczytanym kolorem.

Ostatnia lekcja była „Żeglowanie”. Profesjonaliści opowiadali o historii żeglowania, o rodzajach regat na świecie. Dzieci mogły spróbować swoich sił w wiązaniu węzłów i sterowaniu żaglówką, którą panowie wciągnęli do klasy.

Pedagog wspomagający,

I.Loika