Sobota, 2018-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

Otwarcie hal pneumatycznych "Balonów"

10 stycznia 2018r. w południe miało miejsce uroczyste otwarcie hal pneumatycznych na boisku szkolnym i boiskach ORLIK 2012. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili: Witold Harasim – wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Targówek, Bartosz Szajkowski – przewodniczący komisji Sportu i Rekreacji Dzielnicy Targówek, Grzegorz Gadecki, Paweł Michalec, Rafał Dworacki –  zastępcy burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, naczelnicy i kierownicy wydziałów Edukacji i Wychowania, Sportu i Rekreacji, Inwestycji, ks. Prałat Marcin Wojtowicz – proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla, Janusz Domalewski – prezes KS GROM, Maria Mężykowska – kierownik Biblioteki dla Dzieci Młodzieży nr 12, Magdalena Skorupka – prezes Oddziału Terenowego Towarzystwa Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa”, nauczyciele, dyrektorzy szkół, rodzice i uczniowie. Gośćmi specjalnymi byli: Marcin Żewłakow i Dawid Krzyżowski. Marcin Żewłakow to reprezentant polski w piłce nożnej. W barwach Polski zagrał w 2000 r. w meczu z Francją,  brał udział w Mistrzostwach świata w 2002r. które odbywały się w Korei Płd. i Japonii. Komentator meczów piłkarskich w Telewizji Polskiej. Dawid Krzyżowski jest mistrzem polski i ćwierćfinalistą mistrzostw świata w Brazylii we Freestyle.

Uroczystości towarzyszyły słowa Jana Pawła II "Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca…” i przyrzeczenie sportowców, którzy w imieniu wszystkich uczniów szkoły przyrzekali współzawodniczyć w oparciu o poszanowanie zasad uczciwej rywalizacji, uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły. Miłym akcentem było poświęcenie obiektu przez proboszcza parafii Chrystusa Króla księdza Marcina Wojtowicza.

Przed rozpoczęciem meczu piłkarskiego, pierwszego symbolicznego kopnięcia piłki dokonali Grzegorz Gadecki i Michał Żewłakow. Równocześnie pod halą odbywały się mecze w unihokeja i tenisa stołowego. W przerwie meczu można było podziwiać kolorowy i energetyczny występ szkolnego zespołu tanecznego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się występ Dawida, który po występie cierpliwie rozdawał autografy. Hale pneumatyczne w zdecydowanym stopniu poprawiły infrastrukturę sportową i umożliwiają nieprzerwane korzystanie z obiektów w okresie jesienno – zimowym. Z boiska ORKLIK nieograniczenie mogą korzystać dzieci i młodzież z Targówka. Inwestycje obu hal na boisku szkolnym i boisku ORLIK zostały w całości sfinansowane ze środków inwestycyjnych Urzędu Dzielnicy Targówek.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Januszowi Domalewskiemu, dzięki któremu mogliśmy gościć Marcina Żewłakowa i Dawida Krzyżowskiego. Nauczycielom zespołu sportu bardzo serdecznie dziękuję za organizację uroczystości. Dziękuję Wam uczniowie - sportowcy, tancerze i chór oraz Hani i Jankowi za profesjonalne prowadzenie imprezy.

Przy okazji otwarcia hal pneumatycznych i tematyki sportowej życzę wszystkim uczniom, aby szukali i odnajdywali swoje mocne strony, pasje, pielęgnowali zainteresowania i osiągnęli w życiu sukces nie tylko sportowy, na miarę naszych gości specjalnych. Bądźcie  wytrwali, pracowici, uparci w dążeniu do wyznaczonego celu.

Życzę, aby ten szkolny stadion otworzył Wam drzwi do stadionów olimpijskich.

Magdalena Raboszuk – dyr. szkoły.