Sobota, 2018-06-23

Działania w Szkole z okazji Tygodnia Dobrego Jedzenia

Hasło przewodnie

Dziecięce frykasy rarytasy

Kolejny już rok Nasza Szkoła zorganizowała w swoich murach Tydzień Dobrego Jedzenia. Tym razem zarówno „Zerówka” jak i klasy 7 przyłączyły się do naszej zdrowej zabawy.

Klasy pierwsze wykonały prace plastyczne pod tytułem „Zdrowe przekąski w mojej śniadaniówce”. Dzieła pierwszaków można było podziwiać na tablicach I piętra.

Uczniowie klas II wykonali historyjki obrazkowe pt. „ Zdrowe frykasy-rarytasy”.

Najlepsze prace zostały nagrodzone pyszną zdrową przekąską. Dzieła drugoklasistów można było podziwiać na tablicach I piętra. W klasach II odbyły się również warsztaty kulinarne z wykorzystaniem zdrowej żywności. Niektóre dzieci po raz pierwszy spróbowały mało znanych warzyw i wcinały je z ogromnym smakiem.

Każda klasa III wykonałaplakat pod tytułem „Zamienniki niezdrowych przekąsek”. Ciekawe ile można zjeść pyszności, które smakują jeszcze lepiej niż frytki, zapiekanki, pizze i wiele innych tłustych dań.

Uczniowie klas czwartych i piątych wykonali zabawne, wymyślne i czadowe prace pt. „ Dziecięce zdrowe frykasy w postaci świeżaków”. Najlepsze dzieła zostały nagrodzone. Prace można było podziwiać na wystawie na piętrze II.

Klasy szóste i siódme podjęły się trudnego zadania stworzenia przepisu na zdrową sałatkę, której głównymi składnikami były oczywiście zdrowe dziecięce frykasy- rarytasy. Ale to nie wszystko , w kolejnej części zadania uczniowie musieli nagrać zabawny filmik, na którym przedstawiają nam sposób wykonania swojego dania. Śmiechu było co niemiara. Ostatecznie wygrała klasa VII b wraz z wychowawcą p. Michałem Konewką. Filmik możecie obejrzeć pod linkiem:

Gratulujemy!!!

Zespół Promocji Zdrowia