Sobota, 2018-06-23

Imieniny: Albina, Wandy

Dziadek do orzechów i król myszy

Dnia 16.12.2017 grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Anny Tokarskiej i Marty Sikorskiej pojechała do Teatru Narodowego obejrzeć spektakl „Dziadek do Orzechów i król myszy”  Piotra Czajkowskiego  do baśni  autorstwa Ernsta Teodora  Amadeusza  Hoffmanna  napisanej w 1816 r.  Dzieci urzeczone muzyką i  wartką akcją bardzo grzecznie oglądały spektakl.  Czekały na wybuchy armatnie, o których słyszały już od p. Anny. Wszystkich zachwyciły efekty specjalne wspaniale obrazujące zimę, padający śnieg i lodowisko na Wiśle. Cała wycieczka rewelacyjnie wpisuje się w świąteczne przygotowania, nie tylko ze względu na treść baśni, ale też ze względu na to, że była poprzedzona występem chóru dziecięcego „Artos”. Który  w holu głównym okalając wspaniałą choinę zaprosił nas do wspólnego kolędowania.