Kalendarium

Niedziela, 2018-06-24

Imieniny: Danuty, Jana

Jadłospis

E-klasa w Pythonie

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów zaprasza wszystkich chętnych uczniów  na szkolenia programistyczne w języku Python. Początek już19 września.

Informacje ze strony organizatorów:

Pierwsze kroki w Pythonie

Szkolenie wprowadzające w programowanie w języku Python na podstawie zadań z grafiki żółwia. Szkolenie zawiera materiały interaktywne do nauki oraz quizy sprawdzane automatycznie. Przewidujemy około 10 godzin pracy online. Warunkiem ukończenia szkolenia jest uzyskanie minimum 90%.

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Każdy uczeń, który założy sobie konto na platformie https://konkursy.oeiizk.edu.pl i zaakceptuje regulamin. Wymagana jest też zgoda rodziców (prawnych opiekunów).

Jakie są terminy?

Zaczynamy 19 września, a szkolenie będzie dostępne do końca maja.

 

Python - grafika i obliczenia

Kontynuacja i rozszerzenie poprzedniego szkolenia. Przewidujemy mi.in doskonalenie umiejętności stosowania podstawowych konstrukcji języka Python, w tym pętli, definiowanie funkcji, które wywołują skutek (efekt graficzny na ekranie) lub dokonują obliczeń (jest zwracana wartość liczbowa). W ramach szkolenia przewidujemy pracę online i dwa spotkania stacjonarne.

 

Kto może wziąć udział w szkoleniu?

Każdy uczeń szkoły podstawowej województwa mazowieckiego, który ukończył szkolenie Pierwsze kroki w Pythonie w terminie do 2 października 2017 r. godz.22.00

Rejestracja następuje przez zapisanie się na kurs  Pierwsze kroki w Pythonie na tej platformie Moodle i zgłoszenie chęci udziału w drugim szkoleniu. 

Jakie są terminy?

Rozpoczynamy szkoleniem online 3 października 2017 r.  Spotkania stacjonarne są planowane w terminach: 5 października 2017 r. i 15 listopada 2017 r. (koniec szkolenia).

Kurs szczególnie polecamy uczniom zainteresowanym programowaniem, tym którzy już programowali w Logo, planującym udział w kuratoryjnym konkursie informatycznym miniLOGIA. 

Zofia Kwaśnik