Wtorek, 2019-07-23

Imieniny: Sławy, Sławosza

BIEGI PRZEŁAJOWE TARGÓWEK 2019

Bieg Żołnierzy Niezłomnych im. Jerzego  Skorupskiego ps. Bem

Kolejna edycja Biegów Przełajowych w Parku Wiecha na Targówku za nami :) Tegoroczne zawody odbyły w naszej dzielnicy po raz ósmy.  Tym razem impreza jako BIEG ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH im. Jerzego Skorupskiego ps. Bem przyciągnęła kilkuset uczestników w wielu kategoriach wiekowych. Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy podjęli wyzwanie uczestnicząc w tym wydarzeniu. Głównym organizatorem biegu było Stowarzyszenia Brzask w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie. Impreza współfinansowana była z Ministerstwa Obrony Narodowej dzięki czemu wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe koszulki i medale na mecie oraz statuetki i medale za miejsca I-III w każdej z dziesięciu kategorii :) Ponadto dzięki wielu sponsorom skupionym w kilku grupach biegowych m.in. Markowi Biegacze, Ekobiegacze, Akademia Biegania Przełajowego i  Aktywni na Targówku w tegorocznej edycji medaliści każdej kategorii otrzymali wiele nagród rzeczowych. Podziękowania za ufundowanie nagród należą się również Zespołowi Sportu Dzielnicy Targówek a także za wsparcie medyczne imprezy.

Uczestnicy tego biegowego święta rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych. Dystans, jaki był do pokonania uzależniony był od kategorii i wynosił dla najmłodszych 200 m a dla najstarszych w kategorii open 1500 m.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:
1. Kategoria klas I-II i mł. dziewcząt: 1. Lena Duraj, 2. Alicja Rój, 3. Maria Kowalczyk.
2. Kategoria klas I-II i mł. chłopcy: 1. Cezary Szczerbiński, 2. Nikodem Paszkiewicz, 3. Maksymilian Gąsiorowski.
3. Kategoria klas III-IV dziewcząt: 1. Alicja Krawczyk, 2. Anna Walkiewicz, 3. Wiktoria Małek.
4. Kategoria klas III-IV chłopców: 1. Krzysztof Chrapek, 2. Michał Stefański, 3. Taras Kapirulin.
5. Kategoria klas V-VI dziewcząt: 1.Zuzanna Rzeszutek, 2. Julia Raczyńska, 3. Maria Jakubowska.
6. Kategoria klas V-VI chłopców: 1. Aleksander Małek, 2. Dawid Sibielski, 3. Kajetan Lewandowski.

7. Kategoria kl. VII, VIII SP, III GIM.: 1. Śliwińska Natalia, 2. Olimpia Szczęśniewicz, 3. Oliwia Kurpan.

8. Kategoria kl. VII, VIII SP, III GIM.: 1. Jakub Paździor, 2. Piotr Łempicki, 3. Jan Łukaszewicz.
9. Kategoria Open Kobiet: 1. Angelika Apanowicz, 2. Katarzyna Hryciuk, 3. Magdalena Kawecka.
10. Kategoria Open Mężczyzn: 1. Marcin Dębek,  2. Janusz Chrapek, 3. Dawid Szałkowski.

Poza instytucjami współfinansującymi zawody i sponsorami nagród rzeczowych słowa podziękowania należą się firmie Mazowieckie Centrum Poligrafii w Markach za ufundowanie pięknych numerów startowych. Obsługą zawodów zajęli się nauczyciele SP 114 oraz wolontariuszki uczennice klas szóstych tej szkoły.

Organizatorzy biegu już dziś zapowiadają zorganizowanie zawodów w kolejnym roku.

Sylwester Kuśmierz