Środa, 2019-11-20

Imieniny: Anatola, Edyty

Święto Patrona Jędrzeja Cierniaka

Marzec to szczególny miesiąc dla naszej szkoły. Dnia 2 marca obchodzimy Święto Szkoły zwane też Dniem Patrona. W tym roku z pewnym opóźnieniem odbyły się uroczystości. Klasy 4 – 7 uczciły ten dzień, przychodząc w strojach galowych. Specjalny spektakl przygotowany został przez grupę teatralną Jędrzejowe Zakamarki (składającą się z uczniów klas:  5b, 7a, 7b, 7c, 8a, 8d), którą pokierowała p. Urszula Knyż. Zespół przygotował krótką inscenizację pt. „W szkole dawniej i dziś” w oparciu o scenariusz p. Katarzyny Lech. Zgodnie z tradycją treść związana była z folklorem, którego wielbicielem i propagatorem był Jędrzej Cierniak. Tym razem nawiązywał on jednak do folkloru miejskiego, pokazując charakterystyczne typy członków społeczności, praską gwarę, stroje z ulic  dawnego Targówka takiego, jaki w swych opowiadaniach opisywał inny wielbiciel folkloru Stefan Wiechecki – Wiech. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli wodowisko i wzięli udział w tej „podróży w przeszłość”.

Urszula Knyż