Sobota, 2019-08-24

Imieniny: Bartosza, Jerzego

Bałwan naj…

W dniu 10 stycznia odbyły się w naszej świetlicy ciekawe zajęcia. Nauczyciel wybrał 4 liderów, którzy dobrali sobie po dwie osoby, tworząc trzyosobowe zadania. Każdy zespół miał za zadanie wykonać pracę plastyczną na tajemniczy temat ,,Bałwan naj…”.  Do wykorzystania był biały papier, klej, taśma, nożyczki i flamastry. Technika wykonania pracy była dowolna: wydzieranie, wycinanie, gniecenie, sklejanie, dorysowywanie. Po krótkim przedstawieniu tematu przez nauczyciela dzieci z ochotą przystąpiły do twórczej pracy. Na początku zastanawiały się nad tematem w grupach: jak go przedstawić, jakiej użyć techniki, jak nazwać bałwana, którego wykonają. Uczestnicy zajęć współpracowali ze sobą w grupach, wymieniali pomysły, rozmawiali, planowali, ustalali i podejmowali decyzje, dzielili się zadaniami. W efekcie powstały 4 interesujące prace, które należało przedstawić na forum całej grupy. Lider każdej grupy zaprezentował pracę i krótko o niej opowiedział. Kolejnym etapem zajęć było głosowanie, do którego wykorzystano klocki w trzech kolorach: kolor czerwony: I miejsce, kolor niebieski: II miejsce, kolor żółty: III miejsce. Każdy głosujący miał za zadanie wybrać trzy najciekawsze prace, kładąc przy nich klocek w odpowiednim kolorze. W głosowaniu wzięli udział również nauczyciele. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce:

Tytuł pracy: ,,BAŁWANKA CZARODZIEJKA”.

Autorzy: Alicja Rzeszutek, Hania Romanik, Liliana Więcek

II miejsce:

Tytuł pracy: BAŁWAN SUPERINFORMATYK”.

Autorzy: Dima Bielov, Bartek Błażewicz, Piotr Romanik

III miejsce:

Tytuł pracy: ,,BAŁWAN MEGANARCIARZ”.

Autorzy: Adrian Kopeć, Michał zawadzki, Czarek Szczerbiński, Tomasz Stolarczyk

IV miejsce:

Tytuł pracy: ,,BAŁWAN AGENT”.

Autorzy: Igor Pavlyuk, Marika Michaluk, Weronika Pastucha.

Autorzy prac otrzymali wielkie brawa, słodką niespodziankę, mogli także wybrać sobie drobną nagrodę z szafy nagród w świetlicy.

Brawo! Gratulujemy i dziękujemy dzieciom za miłą współpracę w grupach i ciekawe bałwankowe pomysły!