Wtorek, 2019-07-23

Imieniny: Sławy, Sławosza

Dzień Dobrego Jedzenia

Za nami kolejna edycja Dni Dobrego Jedzenia. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „ Dzień Dobrego Jedzenia i Picia”.  Pod lupę wzięliśmy WODĘ , która jest źródłem życia.

Klasy I zastanawiały się „Ile gdzie jest wody?”. W trakcie kolorowania przygotowanej przez Zespół Promocji Zdrowia karty pracy uczniowie dowiedzieli się, że człowiek składa się aż z 70% wody, grzyb ma jej w sobie 93%, a marchewka 89%, na kolorowance znajdowały się również  inne zwierzęta i produkty spożywcze.

Zadaniem klas II było przeprowadzenie burzy mózgów na temat „ Jeśli nie woda to co?”. Efektem narad uczniów było powstanie różnych plakatów 3D, na których dzieci przedstawiły propozycje zastąpienia wody  np. sokami.

Klasy III b oraz III c zachęciły nas do oszczędzania wody oraz podsunęły nam różne pomysły jak to robić. Zadaniem Klasy III a było stworzenie lapbook’a na temat wody. Uczniowie zbierali potrzebne materiały przez 2 tygodnie. Do pracy przystąpili z ogromną chęcią i ciekawością , ponieważ pierwszy raz tworzyli „ książki na kolanach”.

Efekty pracy wszystkich klas I-III możecie obejrzeć w naszej galerii.

Szczególne podziękowania kierujemy do klas VI d oraz VIII a . Uczniowie podeszli do realizacji przydzielonej pracy z pełnym zaangażowaniem. Zadaniem dzieci było wykonanie w programie Scratch animacji na temat wody. Wszystkie prace  były kolorowe , zabawne i kreatywne.

Kolejne wyzwania już w przyszłym roku ! Mamy nadzieję , że ponownie wszyscy uczniowie z chęcią wezmą udział w Dniach Dobrego Jedzenia!

Zespół Promocji Zdrowia