Kalendarium

Niedziela, 2020-02-23

Imieniny: Damiana, Romana

POLSKA BIEGA TARGÓWEK 2018

18 maja 2018 r. w Dzielnicy Targówek Miasta Stołecznego Warszawy po raz kolejny zorganizowano zawody przełajowe w ramach akcji „Polska Biega". Tegoroczne zawody odbyły w naszej dzielnicy po raz siódmy. Bieg zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 114 przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Targówek oraz klubowi Markowi Biegacze z Marek i zawodników grupy Akademii Biegania Przełajowego z Targówka.

Zawody o charakterze przełajowym odbyły się ponownie w Parku Wiecha. Uczestnicy tego biegowego święta rywalizowali w 12 kategoriach wiekowych. Dystans, jaki był do pokonania uzależniony był od kategorii i wynosił dla najmłodszych 200 m a dla najstarszych w kategorii open 1500 m. W tym roku ponownie dopisała frekwencja i zawody ukończyło blisko 140 uczestników

Dzięki współpracy z grupą Markowych Biegaczy oraz grupą Akademii Biegania Przełajowego w tegorocznej edycji wszyscy uczestnicy przy zapisach dostali nagrody niespodzianki. Ponadto Zespół Sportu dla zawodników z trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej ufundował przepiękne medale i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy biegu już dziś zapowiadają przyłączenie się do przyszłorocznej akcji „Polska Biega".
Do zobaczenia za rok...