Niedziela, 2020-02-23

Imieniny: Damiana, Romana

Wioślarski Tytan Warszawy - zawody finałowe

16  maja 2018 r. reprezentacja szkoły SP 114 wzięła udział w finałowych zawodach na ergometrach wioślarskich organizowanych przez Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie. Tym razem areną zawodów była hala "Koło" przy ulicy Obozowej. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych. Zadaniem startujących było przepłynięcie na ergometrze wioślarskim jak najdłuższego odcinka w czasie 90 sekund. Udział w zawodach finałowych uzyskali najlepsi zawodnicy z ośmiu warszawskich dzielnic. Reprezentacja naszej szkoły, która przypomnę wygrała rywalizację w dzielnicy Targówek, tym razem musiała zmierzyć się z mocniejszymi przeciwnikami. Uczniowie, którzy uzyskali awans po zawodach eliminacyjnych: Fabirovska Anastasiia, Bazyl-Mączyński Bartłomiej, Skórski Oskar, Kocełak Bartosz, Hajduga Łukasz ponownie pokazali sie z dobrej strony a Bartłomiej Bazyl-Mączyński ukończył rywalizację w swojej kategorii na znakomitym drugim miejscu. W przyszłym roku zapewne również szkoła weźmie udział w tak atrakcyjnych zawodach. Dodatkowo na koniec zawodów nasza dzielnica wygrała rywalizację sztafet (połączone siły SP 114, SP 42 i SP 110).

Sylwester Kuśmierz