Sobota, 2018-12-15

Imieniny: Celiny, Ireneusza

Lekcje z Rodzicami w III b. Poznajemy zawód elektronika.

14 maja, uczniowie klasy III b poznawali specyfikę zawodu elektronika. Zajęcia przygotował i poprowadził tata Wojtka, który w przyjazny sposób przybliżył dzieciom „świat elektroniki”. Warto podkreślić, że w związku z ciągłym rozwojem techniki i powstawaniem nowych, innowacyjnych technologii, elektronika -  to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki.

Uczestnicy spotkania poszerzyli zakres wiedzy o zawodach XXI w., dowiedzieli się, ze elektronik, to specjalista projektujący inteligentne urządzenia i systemy elektroniczne. Poznali znaczenie nowych słów i pojęć związanych z wykonywanym przez tatę Wojtka zawodem, np.: mikroprocesor, oscyloskop, multimetr, mikrokontrolery, kalafonia, czy ogniwa chemiczne. Prowadzący, aby zilustrować i przybliżyć omawiane zagadnienia, wyświetlił krótki film tematyczny oraz przygotował szereg ciekawych akcesoriów branżowych.

W kolejnej części zajęć uczniowie odgadywali poszczególne elementy elektrotechniczne. Szczególny entuzjazm wzbudziła możliwość zespolenia dwóch, niezależnych elementów za pomocą lutownicy i cyny oraz badanie napięcia ogniwa chemicznego, czyli popularnych baterii.

Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi za poświęcony czas i przeprowadzenie interesujących zajęć.