Wtorek, 2018-07-17

Imieniny: Aleksego, Bogdana

Święto Unii Europejskiej

W dniu 11 maja uczniowie klasy III b oraz Małego Samorządu przygotowali uroczysty apel poświęcony Unii Europejskiej.

Pierwszą część uroczystości rozpoczęły uczennice Samorządu SP 114 ogłaszając wyniki „Konkursu wiedzy o patronie szkoły – Jędrzeju Cierniaku”. Puchary za I miejsce na poszczególnych poziomach wręczyła zwycięzcom pani Grażyna Hulak, v-ce dyrektor szkoły.

W drugiej części spotkania uczniowie klasy III b i Małego samorządu wprowadzili uczestników w „poważny świat terminów i znaczeń” związanych z krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Następnie uczestnicy radośnie odśpiewali „Song of respect”, piosenkę o szacunku. Dopełnieniem uroczystości były wielokolorowe flagi, które  rozbudziły ciekawość poznawania świata.

Wyniki konkursu:

Klasy I: