Wtorek, 2018-07-17

Imieniny: Aleksego, Bogdana

,,Kto ratuje jedno życie, ten jakby cały świat ratował”.

Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że w naszej świetlicy gościliśmy ludzi,  którzy zasługują na szacunek oraz podziękowanie za patriotyczną postawę i podjęty trud obrony Ojczyzny, za pomoc potrzebującym i cierpiącym w tamtym nieludzkim świecie, za ratowanie innych, skazanych na unicestwienie.  To ważne spotkanie to był  dzień powrotu do „przeszłości, która żyje, zmusza nas do pamięci, myślenia  i odpowiedzialności”. Chcemy pamiętać o tej przeszłości, ponieważ byli wtedy ludzie, którzy zaświadczyli o swojej ogromnej odwadze, narażając życie własne i bliskich osób. To ludzie, którzy zostali uhonorowani tytułem ,,Sprawiedliwy wśród narodów świata”. i medalem z charakterystycznym napisem: ,,Kto ratuje jedno życie, ten jakby cały świat ratował”. Ludzie ci ratowali świat wartości, w których miłość do drugiego człowieka jest wartością podstawową.

Składamy im  wyrazy najgłębszego szacunku!

Patriotyczne wiersze, piosenki, życzenia i biało- czerwone goździki były podziękowaniem od dzieci i nauczycieli świetlicy.

Dziękujemy pani Marcie Sikorskiej za zaproszenie gości do szkoły i świetlicy.