Środa, 2018-08-15

Imieniny: Marii, napoleona

„Biblioteczne śledztwo” - Książki dzieciństwa naszych rodziców i dziadków

Jaką książkę z sentymentem wspomina Twoja mama?

Co czytał Twój tata kiedy był w Twoim wieku?

Jaka książka zrobiła największe wrażenie na Twojej babci?

Czy Twój dziadek pamięta jakąś ukochaną książkę sprzed lat?

Porozmawiaj o tym ze swoją rodziną, a potem napisz na kartce tytuł i autora tej jednej najważniejszej książki, o której mama, tata, babcia czy dziadek ci opowiedzieli. Karteczkę oznacz numerem klasy do której chodzisz i przynieś do biblioteki.

Do 9 kwietnia czekamy na informację o czytelniczych pasjach Twoich bliskich. Później podsumujemy, przeanalizujemy i przedstawimy wyniki tego „bibliotecznego śledztwa”. Zobaczymy co czytali wasi rodzice i dziadkowie i czy w naszej szkolnej bibliotece mamy te tytuły.

Książka, która dostanie najwięcej głosów otrzyma tytuł międzypokoleniowego bestsellera oraz zostanie wybrana do głośnego czytania podczas  „Ogólnopolskiego tygodnia czytania dzieciom” w naszej bibliotece …. może poczyta nam ją czyjaś mama, babcia, a może czyjś dziadek lub tata.