Sobota, 2018-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Pasowanie na czytelnika

W dniu 20 lutego br. odbyła się w naszej bibliotece piękna uroczystość. Uczniowie klas pierwszych zostali,, pasowani na czytelnika”. Przybyli do biblioteki odświętnie ubrani wraz ze swoimi wychowawcami. Uroczystość przygotowali dla swych młodszych kolegów uczniowie klasy 6c: Ola Bardadyn, Hania Stawicka, Marysia Wysocka, Janek Łukaszewicz i Emilka Karkowska. Pomagały również Marta Skiba (kl. 7a)  i Ola Rodek (kl.7d).

W ,,zaczarowany świat bajek” wprowadzili pierwszoklasistów krótkim przedstawieniem, w którym Sierotka Marysia, Kot w Butach, Czerwony Kapturek i Calineczka recytowali wiersze, zadawali zagadki dotyczące znajomości bajek i baśni oraz rozbawiali dzieci rymowankami. Najmłodsi czytelnicy bardzo chętnie odpowiadali na pytania, wykazując się dużą wiedzą, jak również sami zadawali wiele pytań. Królowa Książka przedstawiła dzieciom swoje prośby, a następnie wezwała je do złożenia przyrzeczenia. Bardzo przejęte całą sytuacją dzieci podchodziły do Królowej Książki, która pasowała je na swoich rycerzy dużą, pięknie malowaną zakładką. Uczniowie dostali pamiątkowe książeczki z dedykacją, a od Pani Dyrektor piękne życzenia i gratulacje. Na koniec wszyscy wypożyczyli pierwsze lektury.