Piątek, 2018-05-25

Imieniny: Borysa, Magdy

Konkurs „Wydajemy własną książkę”

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY „MURANÓW” im. C. K. Norwida

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej

Wolskie Centrum Kultury

Serdecznie zapraszają do udziału w XXV edycji wojewódzkiego konkursu

„Wydajemy własną książkę”.

Celem konkursu jest:

• kształtowanie kultury czytelniczej,
  • pobudzanie wyobraźni dzieci i młodzieży  oraz zachęcanie do podejmowania prób samodzielnej twórczości literackiej, ilustratorskiej
     i edytorskiej.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych  i licealnych oraz innych placówek kulturalno-oświatowych, instytucji kultury, a także  do uczestników indywidualnych.

Opiekunem może być nauczyciel, instruktor lub rodzic.

Każda nadesłana książka oceniana będzie w trzech kategoriach:

• literackiej,
  • plastycznej,
  • edytorskiej.

Oceny dokona profesjonalne jury.

Książka może być nagrodzona bądź wyróżniona w jednej, dwóch lub trzech kategoriach. Od IV edycji konkursu książce nagrodzonej w trzech kategoriach przyznawany jest tytuł „Złotej Książki”.

Sposób realizacji – wymagania konkursowe

• Książka od początku do końca może być dziełem jednej osoby. Może być również wynikiem pracy kilku autorów.
  • Książka powinna być estetyczna i wykonana w sposób trwały. Mile widziane są formy wykazujące samodzielność i pomysłowość, np. książki-zabawki,  niekonwencjonalne formy edytorskie pobudzające wyobraźnię  i wzbogacające wymowę literacką.
  • Najwyżej oceniane będą prace samodzielnie wykonane przez autorów.

Książka musi zawierać kartę tytułową, na której widnieje:

• tytuł,
  • imię i nazwisko autora (autorów),
  • rok i miejsce wydania.

W przypadku wykorzystania fragmentów dzieł innych twórców wymagane jest podanie ich nazwisk.

Do każdej nadesłanej książki należy dołączyć pisemną informację zawierającą:

• tytuł książki
  • imię i nazwisko autora (autorów),
  • wiek autora (autorów),
  • rok i miejsce wydania,
  • imię i nazwisko opiekuna,
  • nazwę i adres placówki wraz z numerem telefonu, a w przypadku uczestnika indywidualnego – numer telefonu kontaktowego.
  • Książki należy przekazać do 20 marca 2018 r. pani Marioli Klatowicz (sala 18).
  • Finał konkursu przewidywany jest w maju 2018 roku.

Uwagi i zastrzeżenia organizatora

• Prace stają się wyłączną własnością organizatora. Mogą być drukowane, prezentowane w Internecie i publikowane jako materiał promujący działalność MDK „Muranów”.
  • Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
  • Wybrane prace stają się własnością unikatowej Biblioteki Książki Dziecięcej przy MDK „MURANÓW”.

Serdecznie zapraszam

Mariola Klatowicz