Wtorek, 2018-07-17

Imieniny: Aleksego, Bogdana

Warsztaty czytelniczo-plastyczne w bibliotece szkolnej

Od  listopada, dzieci z oddziałów przedszkolnych, raz w tygodniu uczestniczą w bibliotece w warsztatach czytelniczo – plastycznych. W ramach warsztatów słuchają fragmentu wybranej książeczki, a potem wykonują rysunek ilustrujący przeczytany fragment.

17 listopada nasza biblioteka włączyła się w akcję Tygodnia Czytania na Targówku. Dzieci z klasy „0” wysłuchały 2 rozdziałów „Legendy o Bazyliszku” Artura Oppmana i graficznie przedstawiły swoja wizje Bazyliszka.

Natomiast 12 grudnia w bibliotece zawitały uczennice klasy II – Zuzia i Julka z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie, które pięknie przeczytały dzieciom opowiadanie „Niedowiarki” z książki pt. „Grzegorz Kasdepke dzieciom”. Opowiadanie o Świętym Mikołaju i zajączku bardzo się podobało, a przygotowane przez dziewczęta opaski z bajkowymi postaciami dodatkowo uatrakcyjniły ten wyjątkowy dzień. Bardzo dziękujemy p. bibliotekarce Franciszce Kaczkowskiej z XIII LO i dziewczętom za tą inicjatywę i zapraszamy na kolejne czytelnicze spotkanie.

Podczas dotychczasowych czwartkowych warsztatów czytelniczo – plastycznych dzieci wysłuchały i zilustrowały wybrane rozdziały z „Doliny Muminków”, „Baśni o 12 miesiącach” czy „Naszej mamy czarodziejki”. Jeszcze wiele niespodzianek czeka dzieci z klasy „0” w naszej szkolnej bibliotece.