Kalendarium

Czwartek, 2021-09-23

Imieniny: Bogusława, Liwiusza

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Hiszpanii i krajach Ameryki Środkowej i Południowej

Z okazji zbliżającego się Dnia Języka Hiszpańskiego zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Hiszpanii i krajach Ameryki Środkowej i Południowej.

Konkurs będzie składał się z dwóch części:

Etap I: polega na przygotowaniu prezentacji multimedialnej o dowolnym kraju, którego językiem urzędowym jest język hiszpański. Konkursowa prezentacja powinna uwzględniać tematy takie jak: podstawowe informacje o danym kraju, jego kulturze, zwyczajach, tradycjach i historii. Każda z prezentacji będzie punktowana w kategoriach: treść i szata graficzna.

Prezentacje:
- muszą zawierać imię i nazwisko autora
- można przygotować w języku polskim lub hiszpańskim
- mogą zawierać maksymalnie 10 slajdów
- mogą zawierać odnośniki do filmów i/lub utworów muzycznych w postaci linków

Etap II: Kahootowy quiz sprawdzający wiedzę zawartą w przygotowanych przez uczestników prezentacjach, które zostaną zamieszczone na stronie szkoły.

Regulamin konkursu zawierający wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo pod adresem Regulamin

Termin nadsyłania konkursowych prezentacji: 16.05.2021. Prezentacje prosimy przesyłać na adres mailowy mkonewka@sp114.edu.pl.

Dla laureatów, czyli zdobywców pierwszych trzech miejsc, przewidziane są nagrody rzeczowe ufundowane przez patrona konkursu, Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii. Każdy z uczestników otrzyma również dyplom.

Zapraszamy serdecznie do udziału.