Środa, 2018-09-19

Imieniny: Januarego, Konstancji

Konkurs dzielnicowy Trzykrotnego Układania Łamigłówek Happy Na Czas

Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2017/2018 Szkoła Podstawowa nr 42 organizuje IX edycję

Dzielnicowego Turnieju

Trzykrotnego Układania Łamigłówek Happy Na Czas

„3xHappy”

dla uczniów szkoły podstawowej z kl. III -  VII.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów, którzy pragną sprawdzić swoje umiejętności logicznego i twórczego myślenia.

Konkurs składa się z dwóch etapów;

I etap – eliminacje wewnątrzszkolne – 12 lutego 2018 r.

II etap – turniej właściwy – 23 kwietnia 2018 r. godz. 13.30

II etap odbywa się w Szkole Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi w sali 52.

Turniej odbywa się na sześciu poziomach trudności, łamigłówek kategorii Happy Cube (łamigłówki Milano, New York, Tokyo, Amsterdam, Paris, i Brussels, z których powstają kostki o krawędziach 4 cm): poziom 1 niebieski, poziom 2 zielony, poziom 3 żółty, poziom 4 pomarańczowy, poziom 5 czerwony, poziom 6 fioletowy.

Każdy uczestnik ma do dyspozycji klocki z zadeklarowanego wcześniej koloru (poziomu)  i musi trzy razy złożyć sześcian i trzy razy włożyć go w formę. Wygrywają osoby, które zrobią to najszybciej na danym poziomie trudności.

Zainteresowani uczniowie zgłaszają się do swoich nauczycieli  matematyki do 12 stycznia.