Kalendarium

Środa, 2021-10-20

Imieniny: Ireny, Kleopatry

Bukiet bzu z popcornu/3d

Kwiecień i Maj to miesiące obfitujące w zapachy kwiatów. Kwitnący bez zawsze wprawia mnie w dobry nastrój. Zobaczcie jak łatwo możemy go wykonać na kartce w formie przestrzennej 3D wykorzystując do tego popcorn.

Potrzebne będą: garść popcornu, farby plakatowe, kolorowy papier, klej biurowy.

Zacznijmy od tła dla naszego bukietu. Jeśli już go macie, pomyślcie o wycięciu, albo namalowaniu w dolnej części strony naczynia, w którym znajdzie się nasz bukiet. A może zrobicie go z plasteliny? Teraz namalujcie cienkie gałązki bzu i wysmarujcie środkową część pracy klejem. Pomyślcie jaki chcielibyście mu nadać kształt i powklejajcie popcorn, nie zapominając o wyciętych z papieru zielonych listkach. Jeśli klejjuż wysechł, popcorn trzyma się nieźle, pomalujcie go na fioletowo/niebiesko, żeby praca wyglądała bardziej realistycznie. A może różowo ? Jestem pewien, że obdarowana taką pracą osoba, będzie pod wrażeniem.

Jeśli wydaje się Wam, że widzieliście już wszystkie kwiaty, krzewy, drzewa, wybierzcie się koniecznie na wycieczkę do arboretum. To magiczne miejsce, do którego warto wybrać się z rodzicami na przełomie kwietnia i maja. Można tam znaleźć rośliny z całego świata i mile spędzić czas.  Nie zapomnijcie wziąć aparat i koszyk piknikowy!