Poniedziałek, 2021-03-08

Imieniny: Beaty, Juliana

Święta i ferie z książką

Drodzy czytelnicy!  Już niedługo przerwa świąteczna, a później wyczekiwane ferie. Zachęcamy Was do zaplanowania, co przyjemnego chcecie zrobić w tym czasie wolnym od nauki. Z pewnością ważną do rozważenia propozycją jest dobra książka.

Zapewne jakieś świetne tytuły znajdziecie pod choiną. Dlatego mamy do Was prośbę, abyście sfotografowali swój „książkowy prezent” na tle choinki. Zdjęcie powinno pokazać książkę tak, aby widoczny był jej tytuł. Sposób, w jaki to zrobicie pozostawiamy Waszej twórczej inwencji. Wszystkie Wasze zdjęcia utworzą kolaż pt. „Mój książkowy prezent od Mikołaja”.  Zdjęcia można przesyłać na adres biblioteka@sp114.edu.pl do końca ferii.

Ale może zdarzyć się tak, że nie znajdziecie książki pod choinką lub znajdziecie ich za mało, a przecież zbliżają się ferie – czas, w którym możecie przenieść się dzięki książkom w całkiem inny świat.  Świat bohaterów, z którymi trudno się rozstać, kiedy czytamy ostatnie strony. Dlatego zapraszamy Was już dziś do rezerwowania książek w naszej bibliotece poprzez katalog OPAC i odbiór ich na portierni szkoły do dnia 22 grudnia. Uwaga! Na ferie można wypożyczyć 4 książki (w tym jedną lekturę, którą omawiać będziecie w II semestrze).

Życzymy Wam szczególnej radości z okazji Świąt Bożego Narodzenia i udanych ferii - oczywiście z książką.