Kalendarium

Niedziela, 2020-02-23

Imieniny: Damiana, Romana

100 lat dla Babci i Dziadka

Styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, ale są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – Święto Babci i Święto Dziadka. Z tej okazji wychowankowie świetlicy szkolnej mieli okazję na pogłębianie więzi miłości i szacunku w stosunku do członków rodziny.

Dzieci podczas zajęć świetlicowych opowiadały o swoich ukochanych babciach i dziadkach, wypowiadały się za co dziękują swoim babciom i dziadkom, rysowały portrety przedstawiające swoje babcie i dziadków, wykonały laurki, ,,tabletki dla babci i dziadka ". z materiałów eko oraz konstruowały kwiaty z klocków.  W dniu 22 stycznia na zaproszenie dzieci i nauczycieli  świetlicę szkolną odwiedziły babcie i dziadkowie, dla których dzieci z klas pierwszych przygotowały wierszyki, piosenki i życzenia.

Na zakończenie wizyty w ramach wdzięczności za wspaniale spędzony czas dzieci głośno zaśpiewały Sto Lat. Wspólna zabawa muzyczna i słodki poczęstunek były miłym dodatkiem do uroczystości.

 Wyjątkowe spotkanie dostarczyło wszystkim wiele radości i zadowolenia. Na twarzach gości można było zauważyć wzruszenie i uśmiech. Dziękujemy wspaniałym babciom i dziadkom za przybycie!

A czego dzieci życzyły babciom dziadkom?

 

A – abyście zawsze byli uśmiechnięci

B – by troski nas omijały

C – ciepłych spojrzeń

D – duuuuuuużo zdrówka

E – ekstra humoru

F – fantastycznych przeżyć

G – gości od święta

H – herbaty z cytrynką

I – i jeszcze

J – jak najmniej kłopotów

 K – kochających wnuków

L – listów z serduszkiem

Ł – łyżki smacznego miodu

M – miłości

N – na niepogodę kolorowego parasola

O – odrobinkę szaleństwa

P – pysznego ciasta

R – radości

S – sukcesów wszelkich

T – tylko miłych dni

U – ulubionej książki do poduszki

W – wyjątkowych ludzi dookoła nas

Z – zostańcie z nami 100 lat