Piątek, 2020-06-05

Imieniny: Bonifacego, Kiry

Tradycja kolędowania

Po raz jedenasty ulicami Bródna i Targówka  przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Był on celebracją uroczystości Objawienia Pańskiego, określanego jako "Święto Trzech Króli". Głównymi postaciami w pochodzie byli Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, którzy wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek, rycerzy i wojowników prowadzili wszystkich przybyłych uczestników do Stajenki w poszukiwaniu Jezusa. Na całej trasie Orszaku wybrzmiewały kolędy w wykonaniu samych uczestników oraz przedstawicieli trzech kontynentów: Afryki, Azji i Europy. Orszak Trzech Króli stał się już tradycją kolędowania. Nowością w tym roku na Orszaku była  Parada Gwiazd Kolędniczych, własnoręcznie wykonanych przez kolędników. Naszą szkołę reprezentowali podczas Orszaku wolontariusze, uczniowie i rodzice.