Poniedziałek, 2020-07-13

Imieniny: Danieli, Irwina

Zaproszenie na wykład w ramach Wszechnicy Edukacyjnej

erdecznie zapraszamy na wykład Wszechnicy Edukacyjnej Targówek pt. „Od kultury nauczania do kultury uczenia się”

–  13 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek ul. Kondratowicza 20.

Wykład poprowadzi dr Marzena Żylińska, która zajmuje się metodyką i neurodydaktyką.

Propaguje wprowadzenie do szkół nowej, opartej na wnioskach płynących z neuronauk, kultury edukacyjnej.

Pracuje jako wykładowca w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Toruniu. W licznych publikacjach i na seminariach promuje twórcze wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu. Współorganizowała europejski projekt „Zmieniająca się szkoła”. Jest autorką materiałów dydaktycznych wykorzystujących wnioski płynące z badań nad mózgiem oraz książek „Między podręcznikiem a internetem” (Warszawa 2013), „Neurodydaktyka. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi” (Toruń 2013). Prowadzi blog „Neurodydaktyka, czyli neurony w szkolnej ławce”.