Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

Książka pod choinką

Od trzech lat w naszej bibliotece organizowana jest akcja „Książka pod choinką”. Akcja cieszy się dużą popularnością. Jedne dzieci przynoszą książeczki i układająpod choinką, a inne spośród nich wybierają coś dla siebie. W tym roku duża grupa uczniów przyniosła książki w prezencie dla biblioteki. Dziękujemy w imieniu wszystkich przyszłych czytelników.

W bibliotece od września funkcjonuje „zielony stolik”. Teraz dumnie stoi tam choinka, ale wcześniej prezentowane były ciekawe pozycje książkowe z okazji różnych rocznic np. EuropejskiegoDnia Języków Obcych, MiędzynarodowegoDnia Bibliotek Szkolnych, EuropejskiegoDnia Świadomości Dysleksji, Dnia Pluszowego Misia.

Przyznanie pani Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla stało się okazją do przybliżenia uczniom twórczości polskich noblistów, a śmierć ilustratora i autora komiksów Bohdana Butenko do zaprezentowania wszystkich książek jego autorstwa, które znajdują się w naszej bibliotece.  Na „zielonym stoliku” wyeksponowane zostały również piękne wydania albumowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości i kończącego się Roku Stanisława Moniuszki.

I już teraz zapraszamy na styczniową wystawę książkowych prezentów, o które wzbogaci się biblioteka dzięki naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Wszystkim naszym Czytelnikom z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia radosnych chwil spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz niezapomnianych chwil relaksu z ciekawą książką.