Poniedziałek, 2020-01-27

Imieniny: Anieli, Juliana

Międzynarodowy Dnia Osób Niepełnosprawnych

W dniu 11.12.2019 r. Mały Samorząd wraz z nauczycielami wspomagającymi zorganizował apel z okazji 30 - lecia integracji w Polsce oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.
Prowadzący przypomnieli krótko zebranym czym jest niepełnosprawność i integracja.
Wybrani uczniowie klas I-III przygotowali i zaprezentowali wspólnie wiersz o integracji.
Wszystkie klasy zaśpiewały piosenkę, której refren ma nam wszystkim przypominać o tym jak ważna jest akceptacja dla różnorodności i zgodne bycie razem.
Ostatnim punktem podczas apelu było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego o integracji i niepełnosprawności zorganizowanego przez nauczycieli wspomagających oraz wręczenie nagród.
Zwycięskie i wyróżnione prace konkursowe można podziwiać przez cały grudzień na gazetce szkolnej.