Piątek, 2020-06-05

Imieniny: Bonifacego, Kiry

Projekt erasmus w Szkole Podstawowej nr 114

Szkoła Podstawowa nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jędrzeja Cierniaka w Warszawie od września 2019 roku realizuje kolejny projekt erasmus "What's your c@de?" Projekt realizowany jest ze szkołami z Włoch, Grecji, Szwecji oraz Łotwy.Jego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki poprzez stosowanie różnych narzędzi TIK oraz rozwijanie myślenia komputacyjnego.

W dniach 25-29 listopada odbyło się w naszej szkole pierwsze, w ramach projektu, spotkanie uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich. Goście zwiedzali Warszawę, a także brali udział w różnorodnych warsztatach (m.in. tanecznych, karate, kodowania offline i online).

W pobyt gości zaangażowali się także rodzice naszych uczniów, zapewniając noclegi i dodatkowe atrakcje 21 uczniom.

Realizacja projektu erasmus to znakomita okazja, aby wpajać uczniom poczucie tolerancji i otwartości na inne kultury, to nawiązywanie przyjaźni, a przede wszystkim szansa na podnoszenie kompetencji językowych.

To był bardzo intensywny i pełen wrażeń tydzień. Szczegóły pobytu na stronie: http://funwithenglishsp114.blogspot.com/.

Przed nami wiele ciekawych zadań projektowych, a także wizyty w szkołach partnerskich.