Piątek, 2019-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Dofinansowanie konkursu Bezpieczni w sieci przez NASK

Z przyjemnością informujemy, iż nasz konkurs informatyczny "Bezpieczni w sieci" został dofinansowanego przez NASK w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych

Fundusz Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK. Jego celem jest dofinansowanie rozmaitych inicjatyw edukacyjnych - projektów, pomysłów i programów - rozwijających kompetencje cyfrowe, głównie w śr ód dzieci i młodzieży.

Wnioski o dofinansowanie w ramach Funduszu Wspierania Inicjatyw Edukacyjnych w NASK mogą składać osoby fizyczne i prawne, organizacje pozarządowe oraz publiczne i niepubliczne jednostki oświatowe.

Państwowy Instytut Badawczy NASK od wielu lat prowadzi działania edukacyjne umożliwiające rozwój społeczeństwa informacyjnego. Szczególny nacisk kładziony jest na rozwijanie kompetencji cyfrowych w śr ód najmłodszych użytkowników internetu. W Instytucie cyklicznie powstają raporty na temat aktywności dzieci i młodzieży w internecie, np. „Nastolatki 3.0”, organizowane są kampanie społeczne i konferencje, a także powstają treści edukacyjne.