Kalendarium

Wtorek, 2020-09-22

Imieniny: Maury, Milany

Zdrowe słodkości

Dzielnicowe Dni Dobrego Jedzenia miały miejsce po raz 10. Z tej okazji całe spotkanie przebiegło pod hasłem urodzin w Akademii Pana Kleksa, a dokładnie jednego z wychowanków 10-letniego Ananaska. Na przyjęcie urodzinowe były zaproszeni goście z różnych bajek, w tym nasza szkoła  z reprezentacją ''Trzech świnek'', czyli Alicji, Nadii i Zuzi oraz radni gminy. Nasze dziewczyny wyróżniały się super strojami i uśmiechem. 
W programie uroczystości zaplanowano dwie prezentacje multimedialne, dotyczące historii Dzielnicowego Dni  Dobrego Jedzenia oraz zdrowego menu urodzinowego.
Każda z reprezentacji szkół składała specjalne życzenia jubilatowi, następnie była możliwość zabaw tanecznych w myśl zasady ''Ruch to zdrowie''. 
A po zabawie przyszedł czas na tort i degustację zdrowych słodkości. Szkoda, że Was nie było. Urodzinowe menu znikło bardzo szybko, bo nie ma jak połączyć zdrowe i słodkie. Nasza szkoła popisała się kisielem jabłkowy, kulkami mocy, nadziewanymi orzechami morelami, batonami orzechowym, jogurtem z musli. Hitami naszego stołu były mało słodkie wafle z owocami, mango lassi i lemoniada. Bardzo ucieszyło nas, że dietetyk zwrócił uwagę na nasze przygotowanie do przyjęcia, ponieważ jako jedyni zaprezentowaliśmy wartości odżywcze produktów. 
Było pysznie, pięknie i zdrowo! Po prostu super się bawiliśmy!