Piątek, 2019-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. W piątek 8.11 o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali wspólnie cztery zwrotki hymnu - Mazurka Dąbrowskiego.

W środę 13.11.2019 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel na pamiątkę rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano początki państwa polskiego oraz sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości.
Apel przygotowały klasy: 5a i 5b. Chór szkolny grał na fletach, pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.