Piątek, 2019-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Świetlicowy czas

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas, przed lekcjami lub po ich zakończeniu. Głównym jej celem jest zapewnienie uczniom opieki w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica realizując swoje zadania dobiera różne formy i metody pracy, aby pobudzić wyobraźnię i aktywność intelektualną dziecka. W świetlicy przeważają takie formy pracy jak: gra, zabawa, konkursy, aktywność manualna, ruchowa. W naszej świetlicy począwszy od września  poruszane są ważne tematy: bezpieczna droga do szkoły, bezpieczeństwo w szkole i poza nią, dobre wychowanie, kultura osobista, zdrowe odżywianie, stop agresji. Wychowankowie uwielbiają zabawy konstrukcyjne klockami lego, klockami waflowymi i magnetycznymi. Bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach plastycznych  z wykorzystaniem różnych materiałów. Prace plastyczne tworzą ciekawe dekoracje, które upiększają sale świetlicowe. Gry planszowe: szachy, Superfarmer i inne cieszą się nieustannym zainteresowaniem wśród dzieci. Zajęcia świetlicowe zawierają elementy edukacji polonistycznej, matematycznej, medialnej, prozdrowotnej, kulturalnej. Wspierają szkołę w jej działalności dydaktycznej, a przede wszystkim wychowawczej.