Kalendarium

Piątek, 2020-06-05

Imieniny: Bonifacego, Kiry

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada.

11 listopada 1918 r. Polska powróciła na mapy świata. Upamiętnieniem tego wydarzenia jest Narodowe Święto Niepodległości. Z szacunkiem i czcią obchodzimy najważniejsze święto narodowe. W świetlicy przez cały tydzień wychowankowie brali udział w różnych działaniach: rozmawiali na temat święta, oglądali filmy edukacyjne, udzielali odpowiedzi na pytania:

 co to znaczy wolność?,

 co to znaczy być Polakiem?,

 co to jest tożsamość?,

czy jesteś dumny, że jesteś Polakiem i dlaczego?,

co to jest hymn?,

czy jest ważny dla Polaków?,

kiedy  się śpiewa i gra Hymn Polski?,

co to jest niepodległość?,

czy Polska jest wolna dzisiaj?,

 jaka jest dzisiejsza Polska?

Wychowankowie rozwiązali krzyżówkę, układali rozsypanki sylabowe i literowe, konstruowali symbole narodowe z klocków, tworzyli  kontur mapy Polski z kasztanów oraz zaznaczali sąsiadów naszego kraju, wykonali piękne kotyliony i dekoracje, a na mapie Polski wyszukiwali nazwy miast, rzek, gór, wskazywali kierunki geograficzne, brali udział w quizie wiedzy na temat Polski, bawili się w zabawę ,,Niedokończone zdania”., słuchali utworów literackich i pieśni, pięknie recytowali tekst ,,Mazurka Dąbrowskiego” przygotowując się w ten sposób do akcji śpiewania hymnu w szkole podczas przerwy.

Zawsze pamiętamy w świetlicy o tamtych wydarzeniach. Pielęgnujemy w ten sposób tożsamość narodową. Z wielką radością i należytym szacunkiem czcimy pamięć tamtych dni.