Czwartek, 2019-11-14

Imieniny: Emila, Laury

Spotkanie z aktorką Vanessą Aleksander

Dania 7.10.2019r w naszej szkole obyło się spotkanie dla 7 i 8 klas z aktorką młodego pokolenia Vanessą Aleksander . Vanessa Absolwentka liceum im. Stefana Batorego w Warszawie na profilu z międzynarodową maturą.Od 13. roku życia występowała w młodzieżowej grupie Tintilo przy Teatrze Rampa na Targówku, brała udział w spektaklach Był dzień wigilii, Zaczarowani i Świat Bastiana.
Znana szerszej publiczności z ról w Wojennych dziewczynach jako Ewa Fronczak i BelleEpoque (jako: Mila). Wystąpiła także w ukraińskim miniserialu Svietka, gdzie zagrała główną, tytułową rolę.
Studentka III roku na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.
Córka słowackiej łyżwiarki Renaty Alexander, byłej jurorki w programie TVP2 pt. Gwiazdy tańczą na lodzie. Vanessa przyszła na spotkanie do naszej szkoły by móc opowiedzieć naszym uczniom o tym, że trzeba wierzyć w siebie wykonywać ciężko pracę i , że marzenia z dzieciństwa w sprawie wymarzonego zawodu mogą się spełnić i o tym , że ciężka praca popłaca. Opowiadała również o HEJCIE, który zaczyna dotykać pomału wszystkich a nie tylko aktorów, piosenkarzy czy ogólnie pojętych celebrytów. Na koniec całego spotkania uczniowie mogli zadawać pytania Vanessie co do jej zawodu czy, czy tego jak wygląda nauka w Akademii teatralnej. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze za co serdecznie wszystkim dziękuję.