Czwartek, 2019-11-14

Imieniny: Emila, Laury

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dzień ten został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Obchodzony jest zawsze 29 września i odnosi sie do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Wszyscy wiemy jak ważne jest czytanie, dlatego w ramach tej akcji w tym roku szkolnym nie tylko bibliotekarki ale również nauczyciele aktywnie włączyli się w głośne czytanie uczniom.

W naszej szkole akcja została przeprowadzona w poniedziałek 30 września. W tym dniu nauczyciele przeznaczali 10 minut na głosne czytanie na wszystkich swoich lekcjach. Wybierali bardzo różne książki np. związane z nauczanym przedmiotem, swoimi pasjami czytelniczymi z dzieciństwa czy uniwersalnymi wartościami.

Akcja faktycznie przyniosła wymierny efekt, ponieważ niektóre z czytanych książek cieszą się cały czas zainteresowaniem.

Poniżej zestaw polecanych przez nauczycieli książek.