Środa, 2019-06-26

Imieniny: Jana, Pauliny

„OŚMIU WSPANIAŁYCH”

Tegoroczną laureatką Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w kategorii „Ósemeczki” została uczennica naszej szkoły Ola Pytel  z klasy VIa.  Na uroczystość zaproszeni byli nie tylko laureaci konkursu, ale również władze miasta i sponsorzy, a o wspaniałą oprawę artystyczną okraszoną dużą dozą humoru zadbali aktorzy Teatru Komedia, gdzie zorganizowany był finał konkursu.

Poniżej krótka relacja Oli oraz zdjęcia z Gali.

W dniu 21.05.2019r. odbyła się uroczysta Gala XXVI Konkursu „Ośmiu wspaniałych”, zorganizowana została przez Fundację „Świat na tak.” Uczestniczyłam w niej wraz z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu p. Małgorzatą Kardas, moją mamą oraz Olą Wasiak z klasy 8d. Cała uroczystość odbyła się w Teatrze Komedia.

Na początku Pani prezes Fundacji „Świat na tak” opowiedziała o idei wolontariatu, przypominając słowa Roberta Baden-Powella „Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.” Następnie wyczytywani byli Laureaci i Wyróżnieni Konkursu, wśród których w kategorii „Ósemeczka” usłyszałam swoje nazwisko. Było i jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, być jedną z ośmiu Laureatek Konkursu. Cieszę się, że została doceniona moja praca w wolontariacie szkolnym jak i poza nim.

Zachęcam wszystkich do włączenia się w działalność wolontariacką. Pamiętajmy, że pomagając bezinteresownie innym ludziom możemy uczynić świat dużo lepszym!

Aleksandra Pytel 6a