Kalendarium

Poniedziałek, 2020-11-30

Imieniny: Andrzeja, Maury

Ogólnopolska akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie

W tym roku szkolnym po raz pierwszy włączyliśmy się w Ogólnopolską akcję bicia rekordu w czytaniu na przerwie.  Celem akcji była m.in. promocja czytelnictwa i zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. 

W naszej szkole akcja odbyła się w środę 15 maja na dwóch przerwach – między 3 a 4 lekcją i między 7 a 8 lekcją.  W akcji wzięły również udział dzieci ze świetlicy i oddziału „0” oraz nauczyciele i pracownicy obsługi. 

Każdy czytał swoją książkę przyniesioną z domu lub wypożyczoną z biblioteki. Czytelnicy oddawali się lekturze w wybranym miejscu na korytarzach oraz w bibliotece szkolnej i świetlicy. Uczniowie, którzy zapomnieli przynieść książkę lub nie zdążyli wypożyczyć czytali podręcznik :))  

Dwie przerwy z książką postanowiło spędzić 598 osób tj. 80% obecnych w tym dniu w szkole (uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi). Akcja oprócz statystyki miała również swój wymiar edukacyjny, bowiem duża grupa uczniów, którzy wypożyczyli książkę „tylko na przerwę” przychodziła później do biblioteki poinformować, że książka ich zaciekawiła i wypożyczają ją do domu.  

Akcja, w której wzięliśmy udział realizowana jest w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim, która po zebraniu sprawozdań ze wszystkich szkół podsumuje całą akcję i opublikuje wyniki na stronie internetowej oraz profilu Biblioteki na Facebooku 5 czerwca 2019 r.