Poniedziałek, 2019-04-22

Imieniny: Łukasza, Kai

Superfarmer fajna sprawa – jest nauka i zabawa!

VII Turniej Superfarmera  już za nami. Wzięło w nim udział 56 uczniów z klas: 1a, 1b, 2a, 2b, 2c, 2d, 3a, 3b, 3c, 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 5a, 5b i 6d. Do przeprowadzenia turnieju wykorzystano 15 gier Superfarmer. Żeby pomnażać swoje stado zwierząt, dokonywać wymian i obrać swoje strategie gry uczestnicy mieli do dyspozycji: 30 kostek dwunastościennych w dwóch kolorach, 900 królików, 360 owiec, 300 świń, 180 krów, 90 koni, 60 małych psów, 30 dużych psów. Nad przebiegiem farmerowych rozgrywek czuwali sędziowie. Turniej przebiegał w trzech etapach: etap I, etap II – półfinał i etap III – finał.

Jest nam miło poinformować, że Superfarmerem 2019 został Michał Zawadzki z kl.2b,

II miejsce zajął Maciek Ostasz z kl.3c, III miejsce należy do Nikodema Paszkiewicza z kl.2c, a IV miejsce zajęła Zuzanna Sasim z kl.4a. Finaliści szkolnego turnieju będą reprezentować szkołę w ogólnopolskim finale Superfarmera, który odbędzie się  w dniu  6 czerwca w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Oto kilka wypowiedzi dzieci, które wzięły udział w turnieju:

,,Było dużo pozytywnych emocji i radości". Gabriela Sulich kl.1a

,,Turniej był ciekawy. Utrwaliłem sobie matematykę. Pierwszy raz byłem na turnieju. Byłem bardzo zadowolony". Adrian Kopeć kl.2b

,,Turniej wzbudza ekscytację i zainteresowanie. Pobudził też u mnie  zdrową rywalizację i chęć wygranej. Trzeci raz biorę udział w turnieju i jest to najlepszy turniej w moim życiu". Lena Toczyska kl.3b

,, Moje wrażenia z turnieju były wielkie. Gdy przeszedłem do drugiego etapu bardzo, ale to bardzo się ucieszyłem. W drugim etapie mi się nie udało, ale nie liczy się wygrana, tylko dobra zabawa". Mateusz Tyrcha kl.3b

Gratulujemy laureatom! Dziękujemy wszystkim dzieciom za wzięcie udziału w farmerowych rozgrywkach! Już sam udział, a wcześniej zakwalifikowanie się do turnieju było sukcesem!

Dziękujemy nauczycielom za wyrozumiałość i zwolnienie uczniów z lekcji!

Dziękujemy nauczycielom świetlicy za pomoc w zorganizowaniu tego, wcale niełatwego logistycznie przedsięwzięcia. Dziękujemy za piękne wizytówki dla sędziów i finalistów turnieju oraz za diagram tematyczny związany z tą edukacyjną grą. Dziękujemy za piękną dekorację, która w tym roku ozdobiły dodatkowo origamowe zwierzęta.

Przede wszystkim  dziękujemy bardzo, bardzo Pani Bożenie Michalskiej dyrektor ds. promocji z Firmy Granna za wsparcie  i sponsorowanie nagród dla wszystkich uczestników turnieju!

Do zobaczenia za rok!

Hanna Belkiewicz