Poniedziałek, 2019-04-22

Imieniny: Łukasza, Kai

Potęga marzeń

21 stycznia dzieci ze świetlicy wzięły udział w cyklicznych zajęciach Klubu Filmowego w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej na Starym Mieście. Tym razem tematem przewodnim były marzenia. Podczas rozmowy z prowadzącą dzieci opowiadały o swoich planach i marzeniach. Odpowiadały na pytanie, czy warto marzyć i dlaczego?.  Następnie obejrzały piękny film animowany o potędze marzeń, które spełniają się na tanecznym parkiecie.
Tytuł tego filmu to ,,Balerina”. Jest to interesująca opowieść o Felicji, rudowłosej jedenastoletniej dziewczynce z sierocińca, której największym marzeniem jest zostać baletnicą w słynnej Operze Paryskiej.

“Podążaj za marzeniami, a życie będzie przygodą” – mówi główna bohaterka.

Jedyną pamiątką, jaka pozostała jej po mamie, jest błękitna pozytywka z tancerką, a jej najlepszym przyjacielem jest Wiktor, który marzy o wielkich wynalazkach. Żeby spełnić swoje marzenia, Felicja i Wiktor postanawiają uciec z sierocińca do magicznego Paryża. Czasy, w jakich dzieje się film, to koniec XIX wieku, rozkwit baletu i Opery Paryskiej, a także sukcesy wielkich wynalazców takich jak Gustave Eiffel, który buduje swoją słynną wieżę oraz Statuę Wolności.

Balerina jest historią o spełnianiu marzeń, o dążeniu do realizacji ambitnych planów i o tym, że sukces przychodzi tylko wtedy, kiedy ciężko na niego zapracujemy.

To film, który na pewno warto zobaczyć, gdyż jest to pięknie przedstawiona historia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy wciąż marzą i mają w sobie pierwiastek marzyciela.

Jeśli masz w sobie dziecięce marzenia, to podczas tego filmu one odżyją.