Czwartek, 2019-03-21

Imieniny: Benedykta, Lubomiry

Projekt "Ogarnij Inżynierię"

W listopadzie i grudniu uczniowie klas czwartych na lekcjach informatyki realizowali projekt "Ogarnij Inżynierię". Podczas zajęć dzieci zapoznały się z programem 123Design, poznały jego funkcje oraz zaprojektowały swój pierwszy model 3D – własny breloczek. Uczniowie poznali także historię drukarek 3D, obejrzeli filmiki ukazujące różne drukarki (drukowanie domu, drukowanie naleśników czy drukowanie z czekolady). Uczniowie zostali zapoznani z budową drukarki, jej najważniejszymi elementami oraz zasadami bezpiecznego korzystania z drukarki. Mogli także obserwować drukarkę podczas drukowania zaprojektowanych przez nich  breloczków. Dzieci zrealizowały również własne trójwymiarowe pomysły – projekty wiatrowskazów. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem.