Poniedziałek, 2019-01-21

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

Ogólnopolskim program "Ogarnij inżynierię" w klasach czwartych

Uczniowie klas czwartych naszej szkoły biorą udział w projekcie "Ogarnij Inżynierię". Oto relacja z kalsy 4a.

W październiku 2018r. klasa 4a rozpoczęła przygodę z programem „Ogarnij inżynierię”. Pierwsza lekcja była o osobie inżyniera. Na godzinie wychowawczej dzieci poznały zakres jego pracy oraz cechy jakie powinna posiadać osoba pracująca na tym stanowisku.

Następnie na lekcjach przyrody omawiane były funkcje roślin - do czego są potrzebne, po co rosną? Potem odbyła się lekcja o pogodzie – co to jest, rodzaje oraz różne ciekawostki. Uczniowie byli także na lekcji terenowej, gdzie obserwowali pogodę.

Dzieci w formie doświadczalnej uczyły się o rodzajach stanów skupienia, wpływie temperatury na substancje. W grupach konstruowały termometry, na których dokonywali pomiarów temperatury.

Na lekcjach techniki omawiane były różne funkcje roślinności na budynkach. Tworzenie ogrodów na dachu jest ekonomiczne. Dzieci projektowały wiatromierz, rozpoczęły też tworzyć dom z ogrodem na dachu. Prace są wykonywane z wykorzystaniem pudelek tekturowych i papieru kolorowego. Pod koniec listopada klasa rozpoczęła prace w ramach projektu także na lekcjach informatyki. Dzieci zapoznają się z programem 123D Design służący do projektowania z drukarką 3d.